Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Dziś w potyczkach z językiem zwroty związane z wysyłaniem np. maili - pod adresem, na adres czy pod adres? Albo pisaniem smsów lub dzwonieniem - pod numer czy na numer?
Dziś w Potyczkach z językiem rozmawiamy o kolorach i owocach, tych pomarańczowych i tych zielonych, o pomarańczu, pomarańczy i... winogronach.
Dziś o tym, jak się nazywa część garderoby, którą nosimy np. pod koszulą - podkoszulek czy podkoszulka? Powszechnie używane są obie formy, pytanie - która jest poprawna?
Dziś kolejny zagmatwany przypadek polskiej odmiany - rozstrzygamy dylemat swetra.
Dziś w potyczkach z językiem - o tym dlaczego ludzie tak niechętnie odmieniają liczebniki i mówią np. potrzebuję dwadzieścia złotych zamiast - dwudziestu złotych?
Dziś rozstrzygamy dylemat związany z kampusem - mówimy na kampusie czy w kampusie? Jako, że słyszymy obie formy, warto wiedzieć, która jest poprawna...
Dziś "Potyczkach z językiem" kłopotliwa odmiana wyrazu "cudzysłów", używanego najczęściej w miejscowniku w niepoprawnej formie - w "cudzysłowiu".
W Potyczkach z językiem kłopotliwe frazeologizmy, czyli utarte, tradycyjne połączenia wyrazowe, w których nie można nic przestawiać, zmieniać, skracać czy dodawać.